Süleyman Ulaş Akbaş Kimdir ?

Süleyman Ulaş Akbaş Kimdir ?

Süleyman Ulaş AKBAŞ 1982 yılında Antalya ili Kaş ilçesi Kalkan Bucağı’da dünyaya geldi. İlköğretimini Kalkan Mustafa Kocakaya İlkokulunda, Orta öğrenimini de Kalkan Süleyman Yılmaz Ortaokulunda tamamladı. Turizm bölgesinde yaşayan bir birey olarak lise öğrenimini Fethiye Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesinde eğitim görmekten yana tercih etti. Daha sonra lisede almış olduğu eğitimi pekiştirmek üzere 1989’dan bu yana Kalkan’da bulunan Aile işletmesinde çalışarak Turizmcilik sektöründe kendisini geliştirdi.

Sosyal Demokrat düşünce yapısına sahip bir ailede yetişmenin avantajı ile siyaset ile çok küçük yaşlarda tanışmış ve yine ailesinin desteği ile siyasette aktif olarak yer almaya başlamıştır. Kendi yaş grubundan gençleri bir araya getirerek henüz ilçesi olan Kaş’ta bile aktif olmayan Gençlik Örgütlenmesini Kalkan’da gerçekleştirmiş, 2005 yılında CHP Kalkan Gençlik Kollarını resmi olarak beldesinde faaliyete geçirmiş ve ilçe yönetimine girene kadarki süreçte uzun dönem boyunca CHP Kalkan Gençlik Kolları Başkanlığı yapmıştır. 2007 Genel seçimlerinde ve 2009 Yerel Seçimlerinde yaptığı çalışmalarla ve faaliyetlerle siyasette Gençlerin önemini ve rolünün büyüklüğünü bölgesindeki siyasilere kanıtlamış ve kabul ettirmiştir.

2005 yılında Van, Gürpınar ilçesinde vatani görevini gerçekleştirdikten sonra, Teknoloji ve Bilişim sektörüne ilgisinden dolayı bu sektörde kendisini yetiştirmiş ve 2007 ve 2009 yılları arasında Bilgisayar sektörüne kendisi adına bir ek işyeri açarak dahil olmuştur. Bölgesinde Bilgisayar sektörünün lideri olmuş, iletişimin bir gerekliliği olan İnternet ve iletişim sektöründe kendisini geliştirmiştir. Yaptığı internet siteleri ile Bölgesinde İnternet Haberciliğini başlatmış, Kalkan’ın internet ortamında ulusal ve uluslar arası tanıtımına büyük katkılar sağlamıştır.

Siyasette Akademik bilgi ve beceriye de sahip olmak için Eskişehir Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümüne kayıt olmuş ve akademik eğitimi halen devam etmektedir.

2009 Yerel seçimlerinde partisi adına beldesinde ve ilçesinde kazanılan seçim sonucunda iktidara gelen Cumhuriyet Halk Partisi yöneticilerinin isteği doğrultusunda, Bölgesine ve halkına katkı sağlamak amacı ile Kalkan Belediyesinde geçici işçi olarak görev almış, görevine gelir gelmez ilk işi Kumluca ile Fethiye arasındaki hiçbir belediyede faaliyete geçirilemeyen “BASIN YAYIN VE HALKLA İLİŞKİLER BİRİMİ” ni kurmuştur. Bu birim bölgesinde bir ilk olma özelliğini taşımakla beraber, üniversite öğrencilerinin de tez konusu olmuştur. Ayrıca Kalkan Belediyesinin Kurumsal Kimliğini ve Halk ile İletişimini geliştirmek üzere belediyesinde ve bölgesinde İLK olma özelliğine sahip birçok çalışma yapmış ve basılı yayınlar çıkartmıştır.

Yukarıda bahsi geçen faaliyetleri ve çalışmaları sebebi ile partililer ve yöneticiler tarafından takdir görerek, CHP Kaş İlçe Yönetimi için aday gösterilmiştir. Aday gösterildiği tarihten itibaren Kalkan Belediyesindeki görevini devrederek, 2012 yılı Nisan ayında CHP Kaş İlçe kongresinde yapılan seçim ile ilçe yöneticisi olarak seçilmiştir. Yönetim Kurulu üyeleri arasında yapılan seçim ile Bilişim Teknolojilerinden sorumlu Başkan Yardımcılığı görevine getirilmiştir.

 

Evli ve Çok iyi derecede İngilizce bilen Süleyman Ulaş AKBAŞ halen CHP Kaş İlçe Yönetim Kurulu Üyeliğine ve Turizm işletmeciliğine devam etmektedir.

Vurulduk Ey Halkım!

Vurulduk Ey Halkım!

Faili meçhul cinayetler için hiçbirşey yapmayanlar; yazılmamış kitapları, yapılmamış eylemleri, düşünceleri tutuklattığı bugünde aslında ülkemizde bundan 23 yıl öncesine göre değişen hiçbir şeyin olmadığını görüyoruz. Dün düşünenleri, konuşanları susturan bir derin devlet vardı, bugün ise muhalifleri, düşünen ve konuşanları gözaltına alıp tutuklayan, yıllar süren yargılamalar ile cezaevlerinde adeta işkence eden ve sonrada pardon diyerek serbest […]

CHP Kaş’ta Ulaş Akbaş dönemi

CHP Kaş’ta Ulaş Akbaş dönemi

Chp Kaş İlçe Örgütü’nün iki adayın yarıştığı kongresi sonucunda Süleyman Ulaş Akbaş ilçe başkanı seçildi. Kaş Belediyesi Çerçiler Düğün Salonu’nda yapılan kongreye İl Başkan Yardımcısı Süleyman Özer, Demre İlçe Başkanı Mustafa Caner, Kumluca ilçe Başkanı Kemal Bilal Öner,  kadın ve gençlik kolları başkanları, eski belediye başkanları ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle partililer katıldı. Nusret Bayar’ın […]

Cumhuriyet Halk Partisi Kaş İlçe Başkan ADAYI

Cumhuriyet Halk Partisi Kaş İlçe Başkan ADAYI

BASIN AÇIKLAMASI :   15 yıldır partimin çeşitli kademelerinde yetişmiş, 33 yaşında genç bir Cumhuriyet Halk Partisi üyesi olarak doğduğum ve büyüdüğüm topraklarda, birlikte yaşadığım hemşehrilerime daha iyi bir örgüt yapısı altında hizmet edebilmek amacı ile yürüdüğüm bu yolda ;   Dostluk, barış, sevgi ve dayanışmayı sağlamak için, Bizi iktidara taşıyacak yolda el ele, Omuz […]